Czy można stosować witaminę A w ciąży?

Dzień dobry, jestem w 6 tygodniu ciaży, ginekolog zalecił mi hexagyn duo na suchość pochwy. W składzie jest witamina A. Czy nie stanowi to zagrożenia dla płodu?

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

skoro ginekolog, który wiedział, że jest Pani w ciąży, przepisał Pani taki lek na suchość pochwy, to znaczy, że miał ku temu podstawy.

Przyjmowanie jakichkolwiek leków oraz suplementów należy konsultować z lekarzem. W ulotce dołączonej do opakowania leku Hexagyn Duo znaleźć można informacje, które mówią, że globulki te można stosować w ciąży oraz podczas karmienia piersią wyłącznie na zalecenie lekarskie, a takie Pani otrzymała.

Potwierdza to nasz ekspert, który uważa, że globulki te nie zagrażają dziecku i można je stosować w okresie ciąży. Link do odpowiedzi umieszczamy poniżej:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/mozliwosc-stosowania-globulek-hexagyn-duo-w-37-tygodniu-ciazy.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.