Czy można zażyć druga tabletkę po, dla większej pewności?

Witam. Proszę o pomoc. Mam 32 lata, dzisiaj tj.03.01 kochałam się z partnerem bez zabezpieczenia. Doszło do kilku wytrysków we mnie. Cykle mam regularne, trwają 26-28 dni. Ostatnia miesiączkę miałam 20.12, tak więc z moich wyliczeń wynika iż akurat na dzisiaj 03.01 (15' dzień cyklu) przypadku mi owulacja. Zaraz po stosunku (jakieś 2godz.po) przyjęłam tabletkę po, i właściwie od razu pojawił się ból w podbrzuszu i jajnikach. Jakie są szanse że mogę zajść w ciążę? Dodam że nie jestem na to kompletnie gotowa, a partner był przygodny. Czy można zażyć druga tabletkę po, dla większej pewności?

Lek. Tomasz Budlewski

proponuje oznaczyć poziom beta hcg i koniecznie udać się do ginekologa