Czy muszę przyjąć tabletkę po w tej sytuacji?

Dzień dobry! W nocy z 31 grudnia na 1 stycznia uprawialiśmy z chłopakiem petting. Nie doszło do wytrysku ani do penetracji. Były to 4 dni przed moją miesiączką, dni niepłodne, a według kalendarzyka owulacja miała miejsce 21 grudnia. Ocieraliśmy się o siebie bez bielizny i boimy się, że na moich kobiecych częściach ciała mogło zostać trochę preejakulatu, które mogły zostać bezpośrednio, prawie od razu wprowadzone do pochwy palcami. Pomimo faktu, że mój cykl jest dość regularny, boję się, że tym razem coś mogło się przesunąć, choć wszystko obliczyłam i byłoby trudno, aby plemniki pokryły się z komórka jajowa, nawet gdyby wszystko przesunęło się o tydzień. Co zrobić w takiej sytuacji? Czy jest szansa na ciąże? Powinnam wziąć tabletkę dzień po? Jest czego się obawiać? Przepraszam, za tak prawdopodobnie głupie pytania i stratę czasu, ale bardzo się martwimy :(

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

przede wszystkim nie ma głupich pytań.

Ryzyko zajścia w ciążę na skutek opisanych przez Panią czynności jest bardzo małe, choć nie można całkowicie go wykluczyć. Brak wytrysku dodatkowo zmniejsza prawdopodobieństwo zapłodnienia, dlatego najprawdopodobniej nie zaszła Pani w ciążę.

Mimo to, dla pewności, proszę wykonać test ciążowy po upływie około dwóch tygodni od zbliżenia. Po takim czasie test ciążowy powinien już być wiarygodny.

W naszym serwisie pojawiało się wiele podobnych pytań od zaniepokojonych użytkowników. Poniżej umieszczamy przykładowe z nich:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-petting-w-dni-nieplodne-moze-powodowac-ciaze,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/petting-w-dni-nieplodne-a-mozliwosc-ciazy,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/ryzyko-ciazy-po-pettingu-w-dni-nieplodne.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.