Czy muszę szybko kontaktować się z ginekologiem?

Jestem w piątym tygodniu ciąży. Mam bole brzucha, czasem czuje jak coś mnie rozpycha i zaraz ściąga.. I takie uczucie jakby ktoś wbijal mi szpilki od środka. Wizytę mam dopiero za 2 tygodnie.. Mam się martwić i jak najszybciej iść na prywatną wizytę czy to normalne? Dodam, że zawsze miałam bolesne miesiączki, a do tego jestem szczupła. Nie mam plamien.

Redakcja abcZdrowie

Witam,

na tak wczesnym etapie ciąży niestety trudno przewidzieć bieg zdarzeń – silne bóle skurczowe, przypominające te menstruacyjne mogą oznaczać poronienie, a z drugiej strony – niewielkie plamienia, a nawet krwawienie bywają zupełnie naturalne i nie zagrażają zarodkowi.

Jeżeli jest Pani zaniepokojona, to warto skonsultować się z ginekologiem, gdyż trudno ocenić czym może być dolegliwość, jaką Pani opisuje i czy zwiastuje coś niepokojącego. Być może pomocny okaże się nasz artykuł: https://portal.abczdrowie.pl/bole-brzucha-w-ciazy.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.