Dlaczego mam ten ból brzucha w 20 tygodniu ciąży?

Witam, jestem w 20 tygodniu ciąży i od wczoraj odczuwam ból brzucha jakby przy grypie jelitowiej ale bez dalszych objawów, i moje pytanie jest czy może to być związane z powikłaniami w ciąży czy raczej zwykle problemy żałądkowe, dodam że wczoraj miałam usg przy którym położna bardzo szarpała mi brzuchem i próbowała nakłonić dziecko do zmiany pozycji bez skutku, i zaraz po tym zaczęły się te problemy. Dziękuje z góry za odpowiedz

Redakcja abcZdrowie

Witam,

jeżeli ma Pani dolegliwości, przypominające problemy trawienne, to prawdopodobnie nie ma powodu do obaw o ciążę – alarmujące są bóle podbrzusza, przypominające bóle skurczowe podczas menstruacji.

Więcej informacji odnajdzie Pani pod tym adresem: https://portal.abczdrowie.pl/bole-brzucha-w-ciazy.

Proszę uważnie obserwować swój organizm, może Pani również skonsultować się z ginekologiem prowadzącym ciążę, jeżeli cokolwiek budzi Pani wątpliwości. Niewykluczone, że bóle brzucha, o których Pani pisze, spowodowane są niestrawnością bądź stresem, możliwa jest także grypa jelitowa.

Jeśli jest Pani zainteresowana, to zachęcam do lektury naszego artykułu: https://portal.abczdrowie.pl/domowe-sposoby-na-grype-zoladkowa-ktora-czesto-atakuje-latem.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.