Dlaczego odczuwam ból podbrzusza w ciąży?

Dzień dobry jestem w ciąży 25 3 mam dosyć odczówajacy ból podbrzusza Mój lekarz powiedział mi że to przez to że dziecko się rusza i boli kazał mi brać nospe ale brzuch boli nie mam krwawień ruchy czuje normalnie od czego może być ten ból martwię się bo to moja druga ciaża dodam że pierwsza poroniłam i bardzo się boje ze druga może zakonczyć się na późniejszym etapie . Proszę o szybką odpowiedź

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

podczas ciąży kobieta może odczuwać niewielkie bóle podbrzusza, które mogą wynikać z różnych powodów i nie zawsze są one powodem do niepokoju.

Ból podbrzusza może pojawiać się na skutek rozciągania więzadeł macicy, uciskania narządów wewnętrznych przez dziecko, a także zmian w kobiecym organizmie, który przygotowuje się do wydania na świat dziecka.

Jeśli badanie nie pokazują żadnych nieprawidłowości i ginekolog prowadzący ciążę nie widzi powodów do niepokoju, to nie ma się Pani czego obawiać. Czasem bowiem ból brzucha może wynikać ze stresu, który aktualnie Pani odczuwa.

Więcej informacji o bólu brzucha w ciąży znaleźć można w naszym artykule, który znajduje się pod linkiem:

https://portal.abczdrowie.pl/kiedy-bol-brzucha-w-ciazy-jest-niebezpieczny.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.