Dlaczego mam ten ból podbrzusza w 28 tygodniu ciąży?

Dzien dobry obecnie jestem w 28tyg ciazyvibod wczoraj zaczął pobolewa mnie podbrzusze nic innego nie miało miejsca dzidzia się wierci a bol przychodzi i odchodzi czy to coś niepokojącego czy po prostu wszystko się rozciąga? W sobotę miałam wozyte bylo wszystko dobrze

Redakcja abcZdrowie

Witam,

delikatny ból podbrzusza może być obecny przez większość ciąży, co związane jest z rozciąganiem macicy oraz szeregiem zmian zachodzących w organizmie.

Niestety czasem zdarza się, że bóle podbrzusza świadczą o infekcji lub nieprawidłowościach w przebiegu ciąży, dlatego bezpieczniej jest konsultować odczuwane bóle z ginekologiem prowadzącym ciążę oraz regularnie wykonywać zalecone badania.

Skoro niedawno była Pani na wizycie i podczas badania wszystko było w porządku, to najprawdopodobniej nie ma powodu do obaw. Jeśli ból przybierze na sile lub dojdą do niego inne niepokojące objawy, proszę skonsultować się z ginekologiem w celu oceny sytuacji.

Więcej informacji o bólu podbrzusza w ciąży znajdzie Pani w naszym artykule: https://portal.abczdrowie.pl/bole-brzucha-w-ciazy. Zachęcamy do lektury.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.