Czy taki ból brzucha jest normalny w ciąży?

Witam, 8.04 miałam tylko jeden dzień okres, od tego dnia codziennie miewam delikatne bóle dołem brzucha mniej więcej po lewej stronie, dodam że dzisiaj (15.04) wykonałam test ciążowy i wyszedł on pozytywny, czy te bóle są normalne podczas ciąży?

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

pobolewanie podbrzusza to dolegliwości typowe dla ciąży, które mogą występować na każdym jej etapie – zarówno na początku, jak i pod koniec ciąży.

Związane są one ze zmianami zachodzącymi w organizmie kobiety – powiększającą się macicą, wzrostem dziecka i uciskaniem narządów wewnętrznych. Na wczesnym etapie ciąży podbrzusze boli w momencie zagnieżdżania się zarodka, co mogło mieć u Pani miejsce 8.04, kiedy zauważyła Pani jednodniowe krwawienie/plamienie.

Najprawdopodobniej to było właśnie krwawienie implantacyjne związane z zagnieżdżaniem się zarodka w jamie macicy. Więcej na ten temat pod linkiem: https://portal.abczdrowie.pl/plamienie-implantacyjne.

Gdyby bóle przybierały na sile, ponownie pojawiło się krwawienie bądź inne niepokojące dolegliwości, to proszę kontaktować się bezpośrednio z ginekologiem.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.