Czy najlepiej w tej sytuacji odstawić antykoncepcję?

Stosuje tabletki Zoely już prawie miesiąc i nie czuje się dobrze. Wahania nastrojów już chyba się normują ale mam silne fizyczne objawy nerwicy co mnie stresuje bo głownie spłyca mi się oddech i odczuwam pieczenie serca lub kłucie, raz miałam bol ramienia lewego i drganie policzka i zdenerwowałam sie jeszcze bardziej jako, ze mogę mieć udar gdyż to jeden de skutków ubocznych Zoely. Na dodatek już drugi tydzień jestem dość mocno przeziębiona a to była dla mnie rzadkość by w ogóle złapać jakiegoś wirusa. Obawiam sie kolejnych skutków ubocznych i nie wiem czy mam dalej brać te tabletki zwłaszcza, ze z partnerem będziemy teraz widywać sie może tylko raz w miesiącu.
KOBIETA, 38 LAT 9 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

proszę porozmawiać na ten temat z lekarzem. On będzie najbardziej kompetentną osoba, by doradzić Pani w tej kwestii. Tabletki antykoncepcyjne, tak jak i wszystkie inne leki, związane są z ryzykiem wystąpienia działań niepożądanych. Jednocześnie proszę pamiętać, że skutki uboczne pigułek są najbardziej uciążliwe w pierwszych trzech miesiącach ich stosowania. W późniejszym czasie zazwyczaj ustępują lub stają się zdecydowanie lżejsze.

Ostateczna decyzja co do stosowania doustnej antykoncepcji hormonalnej należy jednak do Pani, dlatego proszę rozważyć wszystkie za i przeciw. Tabletki antykoncepcyjne nie są jedyną formą antykoncepcji.

Inne pytania z tej tematyki umieszczamy pod linkami:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/skutki-uboczne-tabletek-antykoncepcyjnych-belara,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-skutki-uboczne-przyjmowania-tabletek-antykoncepcyjnych-moga-trwac-nawet-2-lata,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-po-pierwszej-tabletce-antykoncepcyjnej-moga-pojawic-sie-juz-skutki-uboczne.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.