Czy napewno muszę brać ketonal?

Wczoraj usunęłam ósemkę. Była zainfekowana. Dentystka mi powiedziała, że mam nie jeść między innymi białka. Dlaczego? Czy może być to spowodowane tą infekcją? Czy mogę pić mleko rośline np. z soji albo zbożowe czy lepiej odpuścić? Dostałam antybiotyk. Antybiotyk naturalnie biorę, ale zapisała mi również ketonal. Czy ketonal mogę sobie odpuścić? Naprawdę opuchlizna zeszła i czuję się świetnie. Czy może lepiej żebym skontaktowała się z dentystką i dopytała?

Redakcja abcZdrowie

Witamy,

w odpowiedzi na zadane przez Panią pytanie, chcielibyśmy zachęcić do kontaktu z lekarzem stomatologiem, który wykonał zabieg ekstrakcji chorej ósemki. Jak Pani pisze, ząb był zainfekowany, a w takich sytuacjach antybiotyk jest konieczny, aby infekcję jak najszybciej wyleczyć i zapobiec jej rozprzestrzenianiu. Ponadto stomatolodzy najczęściej przepisują także silniejsze leki przeciwbólowe, gdyż dolegliwości po ekstrakcji mogą być dosyć dokuczliwe. Niemniej jednak wspomina Pani o dobrym samopoczuciu, braku opuchlizny, gorączki i innych niepokojących objawów, dlatego warto może zrezygnować z ketonalu, a zastąpić go jakimś lekiem o łagodniejszym działaniu. Co do spożycia białka, podczas okresu gojenia rany to konsultacja z lekarzem może rozwiać Pani wątpliwości. Z tego też względu zachęcamy do ponowienia kontaktu ze specjalistą nawet drogą telefoniczną, aby uniknąć ponownej wizyty w gabinecie.

Zachęcamy także do zapoznania się z artykułami o podobnej tematyce:

https://portal.abczdrowie.pl/zeby

https://portal.abczdrowie.pl/bol-zeba

https://portal.abczdrowie.pl/ketonal-dzialanie-przeciwwskazania-bez-recepty-dostepnosc

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.