Czy nie powinnam nosić dłużej ortezy?

Witam. Trzy i pół tygodnia temu złamałam kostkę w stopie po zewnętrznej stronie (dokładnie było napisane przemieszczenie o 6mm ze znakiem zapytania), do tego puściły więzadła i coś czego nazwy nie pamiętam stało się w kostką od wewnętrznej strony. Ortopeda kazał nosić ortezę przez 2-3 tygodnie, nosiłam 3, dostałam Aescin i zastrzyki przeciwzakrzepowe. Moje pytanie czy muszę zrobić jakieś kontrolne prześwietlenie? Czy nie powinnam nosić dłużej ortezy? Dodam, że póki co chodzę o kulach obciążając lekko nogę, niekiedy nawet na nią stanę całym ciałem i nic się nie dzieje, ale jest jeszcze ciągle jakby zesztywniała i mam takie jakby kłucia pod stopą jak na niej stąpam, czy to normalne? Jak długo może się jeszcze utrzymywać lekka opuchlizna? Czy wrażenie osłabienia tej kostki jest normalne? Pozdrawiam

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. Radziłbym ponownie skonsultować się z ortopedą aby ocenił on w jakim stopniu kończyna się zregenerowała oraz zlecił odpowiednią fizjoterapię.