Czy obawa zatrucia mogła wpłynąć na powrót nerwicy?

Witam. Od 2 dni czuje ucisk w gardle, bol w klatce piersiowej. Z racji tego, iz jestem hipochondryczka i zjadlam przez przypadek kawalek mozliwe ze nieswiezej szybki, zaczelam wmawiac sobie, ze zatrulam sie jadem kielbasianym. Dzis bylam u lekarza, gdyz bol w klatce sie nasilil, 50 h po zjedzeniu szynki. Powiedzial, jad jest wykluczony. To jest nerwicowe! Dodam, ze choruje nerwice ze stanami depresyjnymi. Czy obawa zatrucia wplynela na powrot nerwicy? Czy nie mam sie czym martwic??

Dzień dobry,

Nie pisze Pani nic, czy próbowała Pani kiedykolwiek podjąć leczenie swojej choroby bądź też czy jest Pani w leczeniu ...
Jeżeli nie, to proszę znaleźć w swojej miejscowości psychoterapeutę i zacząć się leczyć - pomoc może Pani uzyskać np.: w Poradni Leczenia Nerwic, PZP (w ramach NFZ) lub prywatnie.