Czy obecność p/c przeciw DFS70 wyklucza chorobę tkanki łącznej?

Robiłam badania ana 2. Typ świecenia homogenny, ziarnisty, miano 1:320. Test ana Profile3 wykazał obecność p/c przeciw: DFS70, centromerom B oraz graniczne przeciw PM-Scl. Pytanie - czy obecność p/c przeciw DFS70 wyklucza chorobę tkanki łącznej? Mam objawy takie jak - duze trudności z oddychaniem (suchy kaszel, duszności), przełykaniem, suche oko, ból brzucha, wypadanie włosów, tycie. Oprócz tego alergia na kobalt (zrobione testy skórne). Pytanie - czy obecność p/c przeciw DFS70 wyklucza chorobę tkanki łącznej? Jeżeli tak to co to może być?

Lek. Tomasz Budlewski

Teoretycznie wyklucza tylko zastanawiające jest to ze wykazano inne przeciwciała
Konieczna wizyta u reumatologa i pulmonologa