Czy objawy psychiatryczne mają związek z uciskiem nerwów?

Witam. Mam problem. Jestem w trakcie badań ale pytanie moje brzmi czy ucisk w kręgosłupie na nerwy (być może też na rdzeń) może mieć wpływ również na psychikę? Od zawsze jestem nerwowa ale to co się dzieje ze mną odkąd bolą mnie plecy to istny dramat. Jestem tak rozdrażniona że boli mnie nawet za duża ilość dźwięków. Mam ochotę wyrwać sobie wtedy włosy z głowy.... Nie umiem tego opisać, nie radzę sobie a wszelkie psychotropy od lekarza rodzinnego nie pomagają bo biorę silne 3 leki na kręgosłup.... Jestem w trakcie badań kręgosłupa ale do tego czasu aż wszystko się wyjaśni boje się że zrobię sobie wkoncu coś zlego.... zastanawiam się czy iść do psychiatry bo boje się że wkoncu zrobię sobie jakąś krzywdę. Mam dopiero 26 lat!!!

Witam! Radzę skontaktować się z lekarzem psychiatrą. Duża część naszych doznań bólowych należy do tzw. objawów psychogennych i wówczas typowe leki p/bólowe nie działają wcale, albo nie do końca. Uporczywe, nie do końca wyjaśnione odczucia nasilają frustrację i dają poczucie rezygnacji. Często w takich sprawach pomaga nawet sama psychoterapia. Warto spróbować. Powodzenia W. Łuczkowski.