Czy osiągnę spełnienie seksualne z innym partnerem?

Jestem po rozstaniu z chłopakiem, z którym byłam 4,5 roku. Bardzo się różniliśmy poglądami.. ale w łóżku było nam cudownie. Boję się że już nigdy z nikim nie zaznam takiego spełnienia. A porównania trochę już mam ... przygnębia mnie to bardzo.

Dzień dobry,
Niestety nikt tego nie wie, jak będzie wyglądało Pani życie seksualne w przyszłości i na jakich partnerów/partnera Pani trafi. Rzeczywiście to prawda, że każdy partner to inne doświadczenia w tym względzie i inny poziom satysfakcji. Nie może Pani wykluczyć różnych opcji i nie wie Pani jak to będzie z następnym partnerem. Warto jednak nie zamartwiać się na zapas i zaakceptować to, że to co było nie wróci ale można zrobić miejsce nowemu. Zachęcam także do popatrzenia na związek jako na coś więcej niż tylko relację seksualną. Udane kontakty seksualne same w sobie to za mało by zbudować trwałą opartą na uczuciach relację. Mam nadzieję, że przed Panią jeszcze wiele dobrego w przyszłości.
Pozdrawiam serdecznie,
Katarzyna Kulczycka
http://psycholog-kulczycka.pl/