Zapytaj lekarza

1 , 0 2 0 , 2 7 7

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy osoba w ciąż mająca cukrzycę musi stosować insulinę

witam, w 28 tygodniu ciąży stwierdzono u mnie cukrzycę ciążową. Dostałam skierowanie do poradni diabetologicznej. Tam otrzymałam glukometr i broszurki informacyjne jak się odżywiać. Po tygodniu stosowania diety glukoza godzinę po posiłkach jest w normie (mieści się w przedziale od 97-138). natomiast na czczo już nie mieści się w normie czyli jest 91-97. Diabetolog chciał mi wprowadzić insulinę – poprosiłam o jeszcze tydzień żeby spróbować jeszcze raz dietą i aktywnością fizyczną wpłynąć na poziom glukozy na czczo. Niestety za wiele to nie dało i moje wyniki na czczo są na poziomie 91-93 (jedynie w weekendy jest w normie czyli 89-90 na czczo – nie wiem czym to jest spowodowane, tym bardziej że jem to samo co w tygodniu). Czy z takimi pomiarami faktycznie muszę stosować insulinę? Tak bardzo boję się robić zastrzyków, nie wspominając juz o obolałych palcach od sprawdzania poziomu glukozy... Bardzo proszę o odpowiedź
KOBIETA, 31 LAT 8 miesięcy temu

Jak zapobiec cukrzycy typu 1?

Cukrzyca wykrywana jest u coraz większej ilości osób. To obecnie choroba cywilizacyjna. Wyróżniamy kilka typów tego schorzenia. Czy wiesz, jak radzić sobie z cukrzycą typu 1? Sprawdź to.

Lek. Michał Lenard
80 poziom zaufania

Tą decyzję powinien podjąć Pani lekarz. Jeśli uzna, że insulina jest konieczna to powinna się Pani zastosować do jego zaleceń. Pozdrawiam!

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy