Zapytaj lekarza

1 , 0 2 2 , 4 0 7

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy osoba w ciąż mająca cukrzycę musi stosować insulinę

witam, w 28 tygodniu ciąży stwierdzono u mnie cukrzycę ciążową. Dostałam skierowanie do poradni diabetologicznej. Tam otrzymałam glukometr i broszurki informacyjne jak się odżywiać. Po tygodniu stosowania diety glukoza godzinę po posiłkach jest w normie (mieści się w przedziale od 97-138). natomiast na czczo już nie mieści się w normie czyli jest 91-97. Diabetolog chciał mi wprowadzić insulinę – poprosiłam o jeszcze tydzień żeby spróbować jeszcze raz dietą i aktywnością fizyczną wpłynąć na poziom glukozy na czczo. Niestety za wiele to nie dało i moje wyniki na czczo są na poziomie 91-93 (jedynie w weekendy jest w normie czyli 89-90 na czczo – nie wiem czym to jest spowodowane, tym bardziej że jem to samo co w tygodniu). Czy z takimi pomiarami faktycznie muszę stosować insulinę? Tak bardzo boję się robić zastrzyków, nie wspominając juz o obolałych palcach od sprawdzania poziomu glukozy... Bardzo proszę o odpowiedź
KOBIETA, 31 LAT 11 miesięcy temu

Wpływ cukrzycy na płodność

Cukrzyca to groźna choroba, który wpływa niekorzystnie na funkcjonowanie całego organizmu. A jak choroba ta działa na płodność? Obejrzyj film i sprawdź to.

Lek. Michał Lenard
80 poziom zaufania

Tą decyzję powinien podjąć Pani lekarz. Jeśli uzna, że insulina jest konieczna to powinna się Pani zastosować do jego zaleceń. Pozdrawiam!

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy