Czy partnerka mnie okłamuje?

Witam!
Mam krępujące pytanie. Moja dziewczyna jest w ciąży, termin porodu ma na 19 marca, z tego wynika, że w ciąże zaszła w czerwcu. O tyle mnie to dziwi, że w czerwcu nie było mnie w Polsce, nie miałem z nią bliskiego kontaktu do lipca. Czy to może być nie moje dziecko? Czy jest możliwość, że jednak mnie nie okłamuje?
Pozdrawiam i proszę o odpowiedz.

Redakcja abcZdrowie

Termin porodu określany jest w oparciu o pierwszy dzień ostatniej miesiączki, a następnie korygowany na podstawie badania USG. Jak mało precyzyjny jest ten termin, dowodzi fakt, że nie więcej niż 5 proc. noworodków rodzi się tego właśnie dnia.
Zalecałabym daleko idącą ostrożność w formułowaniu tego typu podejrzeń pod adresem partnerki. Przy tym terminie porodu możliwe jest zajście w ciążę także na początku lipca, szczególnie jeśli miesiączki występują nieregularnie.