Czy picie wody oczyszczonej oczyszcza wątrobę?

Witam,ostatnio w programie o zdrowiu napotkałam sięo opiciu sody oczyszczonej i mam pytanie czy picie sody oczyszczonej raz dziennie przez tydzień jedna łyżeczka na szklankę wody jest dozwolone i czy faktycznie oczyszcza wątrobę ,układ pokarmowy.Kto powinnien to stosować.Jakie są wskazania,a jakie skutki uboczne ?Czy proszek zasadowy z apteki ma te same właściwości?

Ewa Kozłowska Dietetyka, Warszawa

Witam
Nie spotkałam się z badaniami które potwierdzałyby, że spożywanie sody oczyszczonej oczyszcza wątrobę.
Pozdrawiam