Czy plamienia po krwawieniu z odstawienia tabletek mogą być powodem do niepokoju?

Witam. Od kilku miesięcy biorę tableki anty N*** (dwuskładnikowa tabletka antykoncepcyjna), bardzo dobrze się ponich czuję, krwawienie zawsze pojawia się 4 dnia przerwy, następnie okres się kończy - zacynam brać tabletki i w dwóch pierwszych dniach czasami mój śluz ma brązowy kolor. Czy jest to powód do niepokoju?

Dodam, ze mam nadżerkę - czy w takim przypadku skuteczność tabletek może być obniżona? Bardzo proszę o odpowiedź, z góry dziękuję

KOBIETA ponad rok temu

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Plamienia, które obserwuje Pani na początku przyjmowania tabletek z nowego opakowania, to zapewne końcówka krwawienia z odstawienia, które ma prawo trwać dłużej niż do końca 7-dniowej przerwy. Nie mają one wpływu na skuteczność antykoncepcji.

Pozdrawiam serdecznie!