Czy plamki rogówki mogą mieć wpływ na widzenie?

Jestem po zabiegu operacji zaćmy, pierwsza operacja miała miejsce 2 października a druga korekcja soczewki 2 listopada 2017 r wymieniono soczewkę na toryxzną. Stwierdzono u mnie plamki rogówki, czy to może być przyczyną nie wyraźnego widzenia oraz mam kłopoty z czytaniem litery mię zlewają.

Witam.coś Pani myli być może. Plamka to jest ta w siatkówce żółta i ona jsk wysiada to nie widzimy wyraźnie. Albo obrzęk nabłonka rogówki po operacji to też nie widzimy wyraźnie. Rzadsza opcją są defeneracje rogówki genetyczne np zespół Fuchsa gdzie plamki są na błonie Descemeta raczej pezymglenia niż kropki. Tak że niech Pani wytłumaczą o czym mówią. Pozdrawiam serdecznie