Czy po 2 dniach mogą być objawy ciąży?

2 dni temu ''bawiłam się'' z chłopakiem, dotykaliśmy swoich narządów płciowych. Wydaje mi się, że po pewnym czasie wyczułam na palcach spermę, dłoń wytarłam, ale niedokładnie i po ok 5 lub 10 minutach poszłam do toalety zmienić tampona.
Czy jeżeli przez przypadek naniosłam spermę do sromu poprzez dotyk przy zmianie tampona, to mogłam zajść w ciążę? Do tego dzisiaj zaczął mnie trochę boleć brzuch i często muszę sikać. Przy szyjce macicy zauważyłam jakby czerwonawy śluz, nie wiem czy to nie może być pozostałość po okresie.
Nie wiem czy to ważne, ale jestem dziewicą. Dzisiaj zrobiłam test ciążowy, chociaż to chyba za wcześnie, ale wyszedł negatywnie. Trochę kręci mi się w głowie, ale jestem bardzo zdenerwowana, ponieważ obawiam się najgorszego. Czy po 2 dniach już mogą być objawy? I czy faktycznie mogę być w ciąży?

KOBIETA ponad rok temu

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Szansa na ciążę w opisanej sytuacji jest zaniedbywalnie niska. W czasie miesiączki znajduje się Pani w  okresie "względnej" niepłodności, ponadto ilość spermy, która dostała się do dróg rodnych była bardzo niewielka, jeśli w ogóle jakakolwiek. Pani obawy wskazują, że jest Pani młodą osobą, rozpoczynającą życie płciowe, a jeszcze niedojrzałą emocjonalnie. Test ciążowy może dać wiarygodny wynik dopiero w dniu spodziewanej miesiączki. W zaistniałej sytuacji nie ma potrzeby powtarzania go. Polecam lekturę portalu http://abcantykoncepcja.pl

Pozdrawiam serdecznie!