Czy mogą być objawy ciąży po 2 dniach?

Witam,
otóż 3 dni temu razem z chłopakiem dotykaliśmy swoich narządów płciowych. W pewnym momencie wydaje mi się, że poczułam na palcach spermę, wytarłam palce niedokładnie, po 5 lub 10 minutach poszłam do toalety zmienić tampona.
Pragnę dodać, że jestem dziewicą. Czy mogę być w ciąży? Wczoraj zaczęłam odczuwać nudności, ból głowy, byłam rozpalona na twarzy, ale nie miałam temperatury, do tego muszę często korzystać z toalety. Nie wiem czy to kwestia nerwów czy jakimś cudem objawy mogły się zacząć po 2 dniach?
Proszę o pomoc

KOBIETA ponad rok temu

Lek. Magdalena Kowalska

Witam!

Na podstawie Pani opisu zajście  w ciążę jest bardzo mało prawdopodobne - zwłaszcza, że rozumiem, i była podczas miesiączki, który to czas przypada zazwyczaj na dni niepłodne.

Myślę, że dosyć prawdopodobne jest, iż dolegliwości, które Pani opisuje są związane ze stresem wynikającym z tej sytuacji. W przypadku dołączenia się np. pieczenia przy oddawaniu moczu, potrzebne będzie wykonanie badania ogólnego moczu w celu wykluczenia infekcji. Objawy takie jak częstomocz, mogą pojawić się we wczesnej ciąży, ale nie zaraz po zapłodnieniu.

Natomiast w przypadkach wątpliwych w przyszłości, kiedy to trudno spekulować, proponuję wykonanie testu ciążowego, co powinno ostatecznie rozwiać wątpliwości.

Tutaj znajdzie Pani artykuł: testy ciążowe.

Serdecznie pozdrawiam!