Czy częste oddawanie mocz u po usunięciu ciąży pozamacicznej jest normalne?

Witam serdecznie 17.02 trafiłam do szpitala gdyż byłam w ciąży i doszło do plemienia i okazało się że to ciąża w prawym jajowodzie zostala usunięta dziś mamy 10.03 a ja od dwóch dni cały czas biegam do łazienki siku czy to normalne? czy jest możliwość że jedna ciąża była w jajowodzie a druga w macicy i lekarzjej nie zauważył?i ostatnie pytanie czy jak zrobię test ciążowy płytowy czy on będzie teraz wiarygodny ze względu na ciąże pozamaciczna nie jestem pewna czy test ciążowy wskaż prawidłowo

Lek. Paweł Szadkowski

Częstomocz może wynikać z zakażenia układu moczowego, warto wykonać badanie ogólne moczu, a jeśli nie towarzyszą mu żadne inne objawy to możliwe, że jest spowodowany czymś innym. Warto udać się do lekarza. Wątpliwe jest to, że lekarz nie zauważył ciąży w macicy. Test ciążowy (domowy z moczu) polega na wykrywaniu bHCG, które po prawie miesiącu od usunięcia ciąży pozamacicznej powinno dojść już do wartości prawidłowych, więc dodatni wynik testu mógłby świadczyć o nowej ciąży. W razie niepokojących objawów lub wątpliwości sugeruję wizytę u ginekologa.