Czy test ciążowy po takim czasie jest wiarygodny?

Dzień dobry czy test ciążowy o sterzeniu 10 ul 45 dni po stosunku i 2 dni po planowanej miesiące wykonany z pierwszego moczu dający wynik ujemny jest wiarygodny bardzo proszę o pomoc

Redakcja abcZdrowie

Witam,

tak, test ciążowy wykonany minimum po 14 dniach od stosunku jest wiarygodny. Odsyłam do materiału, powinien rozwiać Pani wątpliwości: https://portal.abczdrowie.pl/kiedy-wykonac-test-ciazowy-wskazowki-wynik-rodzaje-i-ceny-testow.

Jeżeli wykonała Pani test ciążowy po 45 dniach i po upływie terminu spodziewanej miesiączki, trzymając się wytycznych producenta zawartych w ulotce informacyjnej, to nie ma Pani powodu, by podejrzewać, że wynik jest fałszywie ujemny.

Może Pani zatem być spokojna i nie obawiać się o ciążę. Proszę zapoznać się z tym artykułem: https://portal.abczdrowie.pl/jakie-sa-przyczyny-braku-okresu.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.