Czy po cesarce miesiączki są obfitsze?

Witam serdecznie. Urodziłam dziecko 8.10 tego roku przez CC. Połóg trwał u mnie prawie 2 miesiące po 4 tygodniach było już to tylko delikatne plamienie... W 5 tygodniu dostałam krwawienia i trwało przez tydzień. Wywnioskowałam, że to mieisaczka i potwierdził to ginekolog. Równo 31 dni później dostałam krwawienia przypuszczam 2 miesiączkę mimo, że karmię piersią. Przez pierwsze 3 dni krwawienie nie było obfite jednak teraz jest bardzo już 10 dzień. Wraz z pierwszym dniem tej miesiączki zaczęłam brać lek antykoncepcyjny slinda. Zastanawiam się, czy taki obfity okres ze skrzepami może być spowodowany przyjmowaniem tego leku? Czy może po prostu miesiączki po CC są takie długie i obfite? Przed ciążą okres był bolesny i trwał max 7 dni. Proszę o odpowiedź

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

po porodzie miesiączki mogą zmienić swój charakter oraz czas trwania.

Dodatkowo rozpoczęła Pani stosowanie doustnej antykoncepcji hormonalnej, co z pewnością miało znaczenie, ponieważ w trakcie przyjmowania tabletek antykoncepcyjnych nie pojawia się naturalna miesiączka, lecz tzw. krwawienie z odstawienia.

Pierwsze miesiące stosowania tego typu antykoncepcji mogą wiązać się z nieregularnymi plamieniami oraz krwawieniami, które są jednym z działań niepożądanych. Najczęściej sytuacja normuje się po upływie trzech miesięcy.

Mimo to warto udać się do ginekologa w celu diagnostycznym.

Podobne pytania umieszczamy poniżej:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-taki-dlugi-okres-po-rozpoczeciu-tabletek-jest-normlany,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/obfity-okres-po-rozpoczeciu-stosowania-vixpo,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/dluga-miesiaczka-po-tabletkach-antykoncepcyjnych.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.