Co może oznaczać takie obfite krwawienie?

Witam, ostatnią miesiączka zaczęła się 04.11 po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych i trwała 7 dni. Prowadzę kalendarzyk w aplikacji i wychodzi, że współżyłam w dni płodne, a dzisiaj jest dzień owulacji. Jednak pierwszy raz w życiu, wczoraj wieczorem zdarzyło mi się bardzo obfite krwawienie i nadal trwa. Co to może oznaczać? Czytałam, że podczas owulacji występuje jedynie plamienie, a teraz krwi mam więcej niż podczas okresu. Jest brązowa/ciemna na początku, a potem co raz jaśniejsza. Miesiączkę powinnam dostać za 2 tygodnie.

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

to prawda, że podczas owulacji może dojść do plamienia, które zazwyczaj ma łagodny charakter.

Wspomina Pani o niedawnym odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych. Być może pierwsza miesiączka po odstawieniu była tak zwanym krwawieniem z odstawienia, które pojawiało się zawsze podczas przerwy od hormonów. Drugie krwawienie może być natomiast naturalną menstruacją – zwłaszcza jeśli jest obfite i pojawiają się w nim skrzepy.

Po odstawieniu doustnej antykoncepcji hormonalnej mogą pojawiać się zaburzenia miesiączkowania. Musi minąć trochę czasu, żeby gospodarka hormonalna uregulowała się. W tym czasie mogą występować nieregularne plamienia oraz krwawienia.

Dla pewności może je Pani skonsultować z ginekologiem.

Inne pytania o podobnej tematyce umieszczamy poniżej:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-to-krwawienie-wynika-z-odstawienia-tabletek,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/co-moze-znaczyc-obfite-2-dniowe-krwawienie-w-dni-plodne,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/co-moze-oznaczac-obfite-5-dniowe-krwawienie-zaraz-po-owulacji.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.