Czy moje tabletki są źle dobrane?

Dzień dobry od ponad pół roku biore tabletki antykoncepcyjne Vibin. Nigdy nie pominelam zadnej tabletki, nie mialam tez jakichkolwiek problemow z wymiotami czy zlym samopoczuciem. Mimo tego co miesiac nawet przy tabletkach moj okres spóźnia sie o okolo 3 dni, a z tego co slyszalam po takim czasie powinien byc juz jak w zegarku. Oczywiscie ostatecznie co miesiac i tak go dostaje tylko po tych kilku dniach co jak wiadomo dostarcza mi troche stresu. Co to moze znaczyc? Czy moje tabletki są zle dobrane?

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

podczas stosowania doustnej antykoncepcji hormonalnej nie pojawia się typowa menstruacja. Krwawienie o którym Pani mówi, to tak zwane krwawienie z odstawienia, a nie miesiączka.

Pojawia się ono podczas siedmiodniowej przerwy, w trakcie której przyjmowane są tabletki placebo – zazwyczaj w drugim lub trzecim dniu przerwy od hormonów. Proszę więc nie przejmować się tym, iż nie dostaje Pani krwawienia już w pierwszym dniu przerwy. To całkowicie normalne. Jeśli jednak krwawienie z odstawienia będzie pojawiało się za każdym razem w innym dniu przerwy, to warto skonsultować się z ginekologiem.

Podczas stosowania tabletek antykoncepcyjnych mogą również pojawiać się plamienia co również nie jest niczym niepokojącym.

Podobne pytania znajdzie Pani poniżej:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/stosowanie-tabletek-antykoncepcyjnych-a-brak-okresu,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/brak-krwawienia-z-odstawienia-tabletek,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-krwawienie-z-odstawienia-moze-pojawiac-sie-w-roznych-dniach.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.