Czy po zabiegu usunięcia zaćmy u dziecka możliwe jest dobre widzenie?

witam, u mojej 5 latki zdiagnozowano zaćmę jestem w szoku że nic przez tyle lat nie zauważyłam, dziecka jest bardzo żywe ,pięknie pisze chodzi na tańce, basen.. okazało się ze na lewe oczko nic nie widzi.. czy po zabiegu będzie od razu widzieć? i czy ogóle będzie widzieć, proszę o odpowiedz

Witam.jeżeli wszczepia sztuczna soczewkę to czeka Panią dużo pracy ale efekty będą w Pani rękach. Należy po zabiegu rozpocząć leczenie niedowidzenia zaslanianiem oka dobrego na 8 godzin i ćwiczenia pleoptyczne. Nie będzie lekko. Pozdrawiam serdecznie