Czy podane objawy świadczą o guzie nadnercza?

Dzień dobry, chciałabym się dowiedzieć, czy jest możliwe, abym miała guza nadnercza. Kortyzol rano wyniósł 7,00 ug/dL, o 23 dostałam deksametazon. Następnego dnia o 8:00 miałam pobraną krew, a w jje badaniu o 11:00 kortyzol wyniósł 14,30 ug/dL. Dodam, że w nocy miałam mdłości z powodu nagłego i silnego stresu, stresu tak dużego, że drętwiało mi całe ciało, nie mogłam też spać (ciśnienie miałam prawidłowe), byłam bardzo blada. Czy to mogło spowodować brak działania leku? Bardzo się boję raka nadnercza, a na wizytę u lekarza muszę czekać dwa miesiące. Oprócz trądziku na twarzy (ale nie nasilonego) i hirsutyzmu (również nie nasilonego) nie mam żadnych innych objawów. Mam lekką niedowagę, a badania glukozy, insuliny prawidłowe. Czy powinnam przyspieszyć wizytę u lekarza, czy może czekać mnie operacja nadnerczy?

Prawidłowo poziom kortyzolu w dniu następnym po podaniu deksametazonu powinien wynosić poniżej 5 ug/dl, wyższy świadczy o nieprawidłowym wydzielaniu hormonu. Jednak pojedyncze badanie nie daje jeszcze możliwości postawienia rozpoznania, proponuję poczekać na wizytę u lekarza. Pozdrawiam.