Czy podane wyniki badania poziomu glukozy świadczą o potrzebie wizyty u diabetologa?

Witam serdecznie, kilka dni temu robiłam wyniki na poziom glukozy z polecenia dietetyka ponieważ mam problem ze spadkiem wagi. Mój wynik to ; Glukoza na czczo 84,00 mg/dl Glukoza po 1 godz. 86,00 mg/dl Glukoza po 2 godz. 65,00 mg/d Insulina przed obciążeniem 4,5 µIU/ml Insulina po obciążeniu (pkt 1) 32,5 µIU/ml Insulina po obciążeniu (pkt 2) 22,5 µIU/ml Czy powinnam wybrac się do diabetyka? Z góry ślicznie dziękuje za odpowiedz.

Lek. Wojciech Zygmunt

Nie ma u pani cukrzycy ani stanu przedcukrzycowego. Wrażliwość tkanek na insulinę prawidłowa. Doustny test obciążenia glukozą (OGTT) sugeruje u pani występowanie hipoglikemii reaktywnej (2-ga godzina obciążenia). Warto skonsultować to z lekarzem medycyny rodzinnej. Diabetolog zwykle zajmuje się już zdiagnozowaną cukrzycą. A diabetyk to osoba chora na cukrzycę, a nie specjalista od cukrzycy. Pozdrawiam i życzę zdrowia.