Czy podane wyniki rezonansu magnetycznego wskazują na konieczność rezygnacji ze sportu?

Witam Badanie MR mózgu pokazało torbiel pajęczynówki środkowego dołu czaszki str lewej wym. 46*62*54. Torbiel nie ma kontaktu z układem komórkowym. Mowa o moim synu (lat 11). Czekamy na wizytę u neurochirurga. Syn chodzi do szkoły sportowej, dyscyplina judo. Osiąga wysokie wyniki w tej dyscyplinie, również międzynarodowe. Czy to koniec ze sportem? Czy wysiłek fizyczny, lub uderzenie może doprowadzić do pęknięcia torbieli? Czy jest możliwość leczenia farmakologicznego? Bardzo proszę o pomoc. Asia

Lek. Michał Lenard

Niestety nie mogę w sposób jednoznaczny odpowiedzieć na Pani pytanie. Opis badania wraz z wynikiem musi być oceniony przez doświadczonego neurochirurga, który znając stan kliniczny pacjenta będzie mógł wypowiedzieć się na temat możliwości dalszego uprawiania sportu. Pozdrawiam!