Czy podanie glukozy bez badania krwi można uznać za błąd lekarza?

Witam chcialam sie dowiedziec co mozna zrobic w sutuacji tragicznej. Moja mama ma 40 lat . zawiezlismy ja do szpitala w stanie ciezkim na izbie od razu podana jej glukoze bez badania a okazalo sie ze miala cukrzyce potem lekarze podlaczyli pompe i zbijali cukier. Stan mamy byl na tyle ciezki ze ppwinna znalesc sie na OIOM jednak koordynator nie podjal takiej decyzji . mama na drugi dzien miala zatrzymanie krazenia i dopiero trafila na OIOm . zostala wprowadzona w spiaczke farmakologiczna.

Lek. Tomasz Budlewski

podana glukoza była zapewne w stężeniu fizjologicznym co samo w sobie nie podniesie poziomu glikemii.

Nie jest to błąd a wręcz takie są zalecenia, jeżeli osoba jest nieprzytomna a nie wiadomo co się dzieje należy podać glukozę, w przypadku hipoglikemii może uratować życie natomiast, w przypadku cukrzycy nie zaszkodzi i nie podniesie w sposób drastyczny poziomu cukru.