Czy podczas drugiej operacji przepukliny pachwinowej wyjmuje się starą siatkę?

Witam. Mój partner miał kilka lat temu operację przepukliny pachwinowej z użyciem siatki. Niestety juz od dluzszego czasu na nowo pojawila sie przepuklina i jest coraz wieksza. Chciałam zapytać. Czy podczas drugiej operacji wyjmuje sie jakoś stara siatkę i daje nowa czy poprawia te stara?

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

Wszystko zależy od stanu obecnego. Być może stara siatka będzie usunięta, ale takie pytania najlepiej jest kierować do lekarza prowadzącego.