Czy podczas okresu wejście do pochwy powiększa się?

Mam okres. Nigdy nie współżyłam z chłopakiem. Raz włożyłam tampon o przy wyjmowaniu zaczęłam czuć ból. Nigdy wcześniej nie miałam takich problemów. Boje siebie o błonę dziewicza. Wiec. Mam pytanie. Czy podczas okresu wejście do pochwy powiększa siebie? Bo gdy sprawdzałam to dwa palce wchodziły mi bez problemu. Bardzo to ważne bo mam w związku z tym duże obawy.. :c

Lek. Marta Gryszkiewicz

Nie, nie powiększa się, jest takie samo. Błona dziewicza to narząd szczątkowy. Niektóre kobiety jej nie mają, inne mają ją szczątkową. Nie przywiązywałabym na Pani miejscu do tego wielkiej wagi.