Zapytaj lekarza

1 , 0 1 0 , 1 2 3

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy podjąć leczenie antydepresantami?

Witam. Mam pytanie dotyczące podjęcia leczenia antydepresantem Mirtagen problemów że snem. Moje problemy ze snem pojawiły się w związku z pracą w systemie zmianowym i nocnymi dyzurami. Pracuję w tym systemie 3 lata a od ok 1 roku pojawiły się problemy ze snem. Zasypiam bardzo szybko ale budzę się ok 3 w nocy i często nie mogę dalej zasnąć. Czuję się zmęczona i osłabiona. Udałam się do psychiatry z tym problemem i po kilku lakonicznych pytaniach zaordynowal mi lek Mirtagen na noc. Mam obawy.
KOBIETA, 38 LAT 10 miesięcy temu

Udar - kiedy wezwać karetkę?

P { margin-bottom: 0.21cm; } Jednostronna bezwładność, drętwienie kończyn, niewyraźne mówienie i problemy ze zrozumieniem mowy, ostry ból głowy ? to objawy udaru mózgu. Istnieje kilka objawów poprzedzających udar, będącymi sygnałami ostrzegawczymi.

Witam serdecznie,
no tak to typowe. Wizyta u psychiatry kończy się receptą.
Takie problemy jak bezsenność lepiej jest leczyć - przynajmniej spróbować leczyć .
niefarmakologicznie.
System zmianowy pracy ma to do siebie, że silnie stresuje organizm i jeżeli nie nauczym się redukować ten stres to zacznie on nam rozregulowywać organizm.

http://psychotherapie-live.de/data/documents/STRES-zabija-akt..pdf

Takłócenie rytmu biologicznego snu, które u Pani występują mogę już być samtomem tego, że stres przekroczył barierę bezpieczeństwa - dlatego powinna Pani nauczyć
się tzw. treningu autogennego aby sobie z tym poradzić.

Jeżeli chodzi o doraźne problemy ze snem to proszę przemyśleć spróbowanie poniższej metody

https://www.instagram.com/p/BP74lHLguGD/?taken-by=mentalguru

Pozdrawiam miło

Psychoterapeuta, psychosomatyk, coach, hipnoterapeuta i trener mentalny.
umów wizytę 0

Nie wiem czy, dobrze zrozumiałam, że Pani problemy ze snem pojawiły się około rok temu?

(Pisząc „od około 1 roku” ma Pani na myśli, że od pierwszego roku tej pracy, czy od około roku?),

Jeśli chodzi Pani o to, że problemy pojawiły się około rok temu, a pracuje Pani w systemie zmianowym od 3 lat,
może warto zastanowić się, czy nie ma jakiś innych przyczyn, oprócz pracy zmianowej, które pogorszyły Pani funkcjonowanie, co prawdopodobnie znalazło swoje odbicie w problemach ze snem. Może mogłaby Pani rozważyć rozmowę o tym z jakimś psychoterapeutą – umówić się na konsultację, żeby przyjrzeć się temu, co może stresować Panią oprócz pracy zmianowej.

umów wizytę 0

Istnieje wiele przyczyn bezsenności, zaburzeń snu.
Do najczęstszych należą stres, niezdrowy tryb życia,
zaburzenia układu krążenia i oddechowego
oraz nerwice, lęki, depresja.
Nawet jeżeli żadne z powyższych u Pani nie występują,
to długotrwały brak snu może doprowadzić do nerwicy,
stanów lękowych, nadciśnienia tętniczego
i wielu innych zaburzeń.
Mogą też pojawić się inne problemy zdrowotne.

Leki nasenne są lekami objawowymi,
co oznacza, że nie leczą bezsenności, zaburzeń snu,
ani też przyczyn bezsenności.
Po zaprzestaniu używania, a po dłuższym stosowaniu,
mogą powodować objawy abstynencyjne
lub w najlepszym wypadku objawy odwrotne
do ich działania: lęk, niepokój, bezsenność.


Dlatego zachęcam Panią do podjęcia psychoterapii.
Podczas psychoterapii leczy się nie tylko objawy
choroby, ale również dociera się do przyczyny
problemu i znajduje się sposób jego rozwiązania.
Gdyby chciała Pani porozmawiać o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie


Psycholog specjalizujący się w pracy z dziećmi z zaburzeniami wieku rozwojowego.
umów wizytę 0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety