Zapytaj lekarza

1 , 0 1 6 , 7 3 2

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy podjąć leczenie antydepresantami?

Witam. Mam pytanie dotyczące podjęcia leczenia antydepresantem Mirtagen problemów że snem. Moje problemy ze snem pojawiły się w związku z pracą w systemie zmianowym i nocnymi dyzurami. Pracuję w tym systemie 3 lata a od ok 1 roku pojawiły się problemy ze snem. Zasypiam bardzo szybko ale budzę się ok 3 w nocy i często nie mogę dalej zasnąć. Czuję się zmęczona i osłabiona. Udałam się do psychiatry z tym problemem i po kilku lakonicznych pytaniach zaordynowal mi lek Mirtagen na noc. Mam obawy.
KOBIETA, 38 LAT ponad rok temu

Witam serdecznie, no tak to typowe. Wizyta u psychiatry kończy się receptą. Takie problemy jak bezsenność lepiej jest leczyć - przynajmniej spróbować leczyć . niefarmakologicznie. System zmianowy pracy ma to do siebie, że silnie stresuje organizm i jeżeli nie nauczym się redukować ten stres to zacznie on nam rozregulowywać organizm.

http://psychotherapie-live.de/data/documents/STRES-zabija-akt..pdf

Takłócenie rytmu biologicznego snu, które u Pani występują mogę już być samtomem tego, że stres przekroczył barierę bezpieczeństwa - dlatego powinna Pani nauczyć się tzw. treningu autogennego aby sobie z tym poradzić.

Jeżeli chodzi o doraźne problemy ze snem to proszę przemyśleć spróbowanie poniższej metody

https://www.instagram.com/p/BP74lHLguGD/?taken-by=mentalguru

Pozdrawiam miło

Psychoterapeuta, psychosomatyk, coach, hipnoterapeuta i trener mentalny.
umów wizytę 0

Nie wiem czy, dobrze zrozumiałam, że Pani problemy ze snem pojawiły się około rok temu? (Pisząc „od około 1 roku” ma Pani na myśli, że od pierwszego roku tej pracy, czy od około roku?), Jeśli chodzi Pani o to, że problemy pojawiły się około rok temu, a pracuje Pani w systemie zmianowym od 3 lat, może warto zastanowić się, czy nie ma jakiś innych przyczyn, oprócz pracy zmianowej, które pogorszyły Pani funkcjonowanie, co prawdopodobnie znalazło swoje odbicie w problemach ze snem. Może mogłaby Pani rozważyć rozmowę o tym z jakimś psychoterapeutą – umówić się na konsultację, żeby przyjrzeć się temu, co może stresować Panią oprócz pracy zmianowej.

0

Istnieje wiele przyczyn bezsenności, zaburzeń snu. Do najczęstszych należą stres, niezdrowy tryb życia, zaburzenia układu krążenia i oddechowego oraz nerwice, lęki, depresja. Nawet jeżeli żadne z powyższych u Pani nie występują, to długotrwały brak snu może doprowadzić do nerwicy, stanów lękowych, nadciśnienia tętniczego i wielu innych zaburzeń. Mogą też pojawić się inne problemy zdrowotne. Leki nasenne są lekami objawowymi, co oznacza, że nie leczą bezsenności, zaburzeń snu, ani też przyczyn bezsenności. Po zaprzestaniu używania, a po dłuższym stosowaniu, mogą powodować objawy abstynencyjne lub w najlepszym wypadku objawy odwrotne do ich działania: lęk, niepokój, bezsenność. Dlatego zachęcam Panią do podjęcia psychoterapii. Podczas psychoterapii leczy się nie tylko objawy choroby, ale również dociera się do przyczyny problemu i znajduje się sposób jego rozwiązania. Gdyby chciała Pani porozmawiać o problemie, to zapraszam do kontaktu. Istnieje możliwość konsultacji online, np. za pośrednictwem komunikatora Skype. Pozdrawiam serdecznie

Psycholog specjalizujący się w pracy z dziećmi z zaburzeniami wieku rozwojowego.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy