Czy podwyższony poziom cukru może być efektem odstawienia antydepresantów?

Do tej pory poziom cukru był w normie. 3 tyg. temu odstawiłam antydepresanty (cierpię na nerwicę lękową) i pojawił się problem - glukoza na czczo 110-120. Prawdopodobnie mam nawrót nerwicy lękowej, bo od kiedy odstawiłam lek, czuję ciągły niepokój i lęki. Czy podwyższony poziom cukru może być tego efektem ?

Witam Panią Serdecznie,

Proszę rozważyć, i ja Panią zachęcam do podjęcia psychoterapii, która nie uzależnia i nie powoduje skutków ubocznych, a skutecznie poprawia jakość życia, czego Pani bardzo życzę,

Irena Mielnik-Madej

Pytanie o reakcję organizmu po odstawieniu leków dotyczącą glukozy warto zadać psychiatrze. Ja ze swojej strony sugerowałabym Pani kontakt z psychoterapeutą z którym mogłaby Pani popracować nad emocjami. Z doświadczenia wiem, że Pacjenci zazwyczaj źle znoszą odstawianie leków i ważne jest towarzyszenie im w procesie psychoterapii w tym właśnie okresie. Pomaga to wyciszeniu emocji. Pozdrawiam