Czy pomyłka w jednym leku może mieć negatywny wpływ na terapię?

Dzien dobry. Przyjmuje okreslone dawki dobowe leków psychotropowych - 3 neuroleptyki(klozapina, olanzapina, rysperydon) i 1 antydepresanta(paroksetyna ) Czy zazycie przez pomylke w 1 dzien 1 dawki dobowej escitalopramu zamiast 1 dawki dobowej paroksetyny moze miec szkodliwy wplyw na terapie? Dodam ze paroksetyne zazywam dopiero od 3 dni.

Witam! Nie powinno mieć istotnego znaczenia. Leki z grupy SSRI, do których należą paroksetyna i escitalopram zaczynają działać dopiero po 2-4 tygodniach ich przyjmowania. Powodzenia i niech się Pan nie myli W. Ł.