Czy powinnam dać chłopakowi kolejną szansę?

Witam.Byłam 9 miesięcy z chłopakiem.Prawie 2 miesiące temu zaręczyliśmy się.Układało nam się dobrze.Ostatnio nocowałam u niego jakiś czas, z zazdrości złapał mnie mocno za kark, i mnie zwyzywał.Bardzo płakałam, przyszła jego rodzina i zapytali się co się stało, to ja powiedziałam.Przyjechali jego rodzice z wyjazdu, i zmienili o mnie zdanie.Mówią że jestem zła, że jak mogłam płakać i narobić wstydu.Jest mi smutno, i płacze.Czy powinnam dać chłopakowi szansę, czy odejść?Proszę o pomoc.

- czyn, na który pozwolił sobie pani partner jest czynem agresywnym, przemocowym nie tylko pod względem fizycznym (złapanie za kark), ale i psychicznym (zwymyślanie Pani),
- jest Pani bardzo młodą kobietą, a Wasz związek ma dość krótki staż - zaręczyny po siedmiu miesiącach znajomości niekoniecznie są racjonalnym pomysłem - tym bardziej, kiedy po dwóch miesiącach po oświadczynach partner pokazuje swoje nowe oblicze,
- Pani jest "kontrolerem" i tylko Pani decyduje o swoim życiu. W decyzjach tego typu dobrze sobie pomyśleć np. jak będzie wyglądał ten związek za 5,10,15 lat? Czego oczekuję i które z tych oczekiwań mogą zostać spełnione? Z jakiego powodu inne nie mogą być osiągnięte? Jakie emocje towarzyszą Pani w tej relacji? Co chciałaby Pani zmienić? Proszę przeanalizować różne tego typu kwestie i odpowiedzieć na swoje pytanie. Powodzenia!

Warto przyjrzeć się skąd wynika zazdrość i czy podobne zachowania mogą się powtarzać. Jeśli tak, to zachęcam do przemyślenia, czy che Pani być w podobny sposób traktowana w małżeństwie i czy będzie to dla Pani dobra, satysfakcjonująca relacja?
Może warto, by chłopak skorzystał z pomocy psychologa?