Czy powinnam nadal leczyć ząb kanałowo?

Witam trzy tygodnie temu miałam leczoną górną szóstkę kanałowo, ponieważ spuchlo mi dziaslo nad zębami i był bol przy ucisku policzka, po leczeniu miałam większy obrzęk policzka i dostałam antybiotyk, wizytę mam za tydzień ale znów czuje ze zaczyna się obrzęk, zdjecia nie mogę zrobić bo jestem w 4 miesiącu ciąży czy powinnam leczyć dalej kanałowo bez zdjęcia czy może lepiej usunąć ząb?

Trudno ocenić, jaki był początkowy stan zęba i na jakim etapie jest leczenie kanałowe (czy zostały już oczyszczone kanały, czy został założony opatrunek do kanałów itd). Na pewno zdjęcie będzie pomocne przy ocenie rokowania w przypadku tego zęba. Zdjęcie rentgenowskie pojedynczego zęba przy stosowaniu nowoczesnych aparatów rentgenowskich to znikoma dawka promieniowania i jest nie . Uważa się, że powinno się unikać promieniowania w okresie organogenezy płodu, czyli przez pierwszy trymestr.