Czy powinnam ponownie skonsultować się z lekarzem przed zastosowaniem sirdaludu?

Dzień dobry, Przyjmuję drugi tydzień lek Olfen 75 2x dziennie zapisany na rwę kulszową. Bralam rownież dawkę tego leku w zastrzykach. Ból dalej się utrzymuje i od dzisiaj mam brać sirdalud 6mg przed snem. Dopiero w domu poczytałam ulotkę i przestraszyłam się informacją, iż lek ten znacznie obniża ciśnienie. Moje "normalne" ciśnienie to 100/70. Czy powinnam ponownie skonsultować się z lekarzem przed zastosowaniem sirdaludu?

Trzeba się liczyć z każdymi objawami niepożądanymi. Sirdalud 6mg to forma tabletek o powolnym uwalnianiu. Jego działanie jest powolne i delikatne. Może jednak ciśnienie obniżać. W razie wątpliwości warto ponownie poradzić się lekarza prowadzącego. Pewnie jednak odpowie, że proszę lek brać i kontrolować ciśnienie. W razie spadków odstawić, a jak będzie ok to kontynuować leczenie.