Czy powyższe objawy mogą być skutkami ubocznymi tabletek?

Witam, aktualnie jestem na początku drugiego blistra tabletek antykoncepcyjnych Aidee. Od jakiegoś czasu występują u mnie dziwne objawy mn. Mdłości, bóle głowy, bardzo silna wrażliwość na zapachy. Obawiam się, że mogę być w ciąży. W pierwszym blistrze nie zdażyło mi się pominąć ani jednej tabletki, zdążały mi się jednak opóźnienia max 3/4h wymioty ok. 3/4h po przyjęciu. Czy powyższe objawy mogą być skutkami ubocznymi tabletek, głównie chodzi tutaj o wrazliwosc na zapachy, gdyż to ona najbardziej mnie niepokoi i dokucza. Czy jednak istnieje możliwość ciąży?
KOBIETA, 19 LAT 10 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

przepraszamy za wydłużony czas oczekiwania na odpowiedź.

Kilkugodzinowe opóźnienia w przyjęciu tabletki antykoncepcyjnej nie powinny mieć znaczenia. Zazwyczaj tolerancja wynosi bowiem 12 godzin.

Jeśli zaś chodzi o wymioty po 3-4 godzinach od zażycia tabletki, to mogły one nieznacznie obniżyć skuteczność doustnej antykoncepcji hormonalnej. Nieznacznie, ponieważ tabletki zazwyczaj wchłaniają się około 3-4 godzin.

Producent tabletek Aidee wymienia bóle głowy i nudności jako możliwe działania niepożądane. Nie wspomina jednak o możliwej nadwrażliwości na zapachy, dlatego naszym zdaniem powinna Pani wykonać test ciążowy.

Inne pytania z tej tematyki umieszczamy tutaj:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-moje-hustawki-nastroju-i-wrazliwosc-na-zapachy-to-objawy-ciazy,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/uwrazliwienie-na-zapachy-jako-objaw-wczesnej-ciazy,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/poranne-mdlosci-drazliwosc-i-sklonnosc-do-plazu-a-prawdopodobienstwo-ciazy.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.