Jaka jest szansa na ciążę przy tej antykoncepcji?

Biorę tabletki antykoncepcyjne od 3 miesięcy regularnie zdąża mi się spóźnić czasem pół godziny lub godzinę nie więcej . Czy jest możliwość że mogłam zajść w ciążę jeśli miałam w ten dzień niskie prawdopodobieństwo zajścia w ciążę, i po 3 godzinach tabletki wymiotowałam ( nie stosowałam w ten dzień innej antykoncepcji niż tabletki). Stosunek był stosunkiem przerywanym .Jak duża szansa jest że mogę zajść w ciążę ?
KOBIETA, 24 LAT 4 miesiące temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

niewielkie opóźnienia w przyjmowaniu tabletek antykoncepcyjnych nie obniżą skuteczności tej formy antykoncepcji, ale wymioty już tak. Zakłada się, że każda tabletka antykoncepcyjna wchłania się w ciągu 3-4 godzin. Jeśli w tym czasie dojdzie do wymiotów bądź ostrej biegunki, to producenci pigułek zalecają zażycie tabletki zapasowej.

Rozumiemy, że tego Pani nie uczyniła, co stworzyło niewielkie ryzyko zajścia w ciążę. Aby to zweryfikować, proszę wykonać test ciążowy po upływie 14 dni.

Inne pytania o wymioty po tabletkach antykoncepcyjnych umieszczamy poniżej:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/wymioty-trzy-godziny-po-zazyciu-tabletki-antykoncepcyjnej,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/wymioty-3-godziny-po-zazyciu-zoely,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/wymioty-a-wchlanianie-sie-tabletek-antykoncepcyjnych.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.