Czy przewlekłe anginy mogły doprowadzić do choroby stawów?

Mam 27 lat. W tamtym roku na jesień przeszedłem 3 anginy ropne. W styczniu pojawił się wysięk w kolanie, gorączka i ból stawu. Po długich miesiącach oczekiwania i diagnostyki lekarz stwierdził ZZSK. W międzyczasie robiłem wymaz z gardła. Wynik MRSA migdalki do wycięcia. Przerosniete migdalki miałem od jakichś 4 lat jednak nie robiłem wcześniej wymazu. Laryngolog stwierdziła obecność paciorkowca w migdalkach i musiałem je usunąć. Czy chore migdalki mogły doprowadzić do mojej choroby stawów czy to tylko zbieg okoliczności?

ZZSK to Zesztywniające Zapalenie Stawów Kręgosłupa!?
Przewlekłe ropne migdałki usuwamy aby uchronić się przed chorobą reumatyczną stawów , serca, nerek itd. Teraz to już za późno. Idź do tego, który odradzał Ci zabieg usunięcia i " podziękuj mu". Zbadaj dobrze serce.