Czy przy krótkowzroczności można trenować bieganie albo pole dance?

Witam, Czy przy krótkowzroczności (znacznej) -5 i -7 można trenować bieganie albo pole dance, ćwiczyć na siłowni (podciąganie się). Chodzi mi o podnoszenie ciężaru własnego ciała

Lek. Paweł Szadkowski

Sama krótkowzroczność nie jest przeciwwskazaniem do uprawiania sportu, ale ćwiczenia zwiększające ciśnienie w gałce ocznej (np. podnoszenie ciężarów) zwiększa ryzyko odklejenia siatkówki. Może Pan się udać do okulisty w celu oceny siatkówki.