Czy Rovamycyna ma wpływ na rozwój ciąży?

Witam. Jestem w 8 tygodniu ciąży. Przez dwa dni brałam antybiotyk rovamycine ponieważ pojawiło się podejrzenie toksoplazmozy. Po ponownym kontakcie z lekarzem okazało się że wynik nie jest jednoznaczny. Pojawiły się drętwienie rąk i mrowienie w brzuchu. Czy to normalne? Czy antybiotyk mógł zaszkodzić ciąży? Wizytę mam dopiero w następny poniedziałek. Bardzo się denerwuje to moja pierwsza ciąża. Proszę o pomoc.

Lek. Michał Lenard

Lek nie zaszkodzi dziecku, nie ma powodu do obaw. Nie należy go stosować jedynie podczas karmienia piersią. Pozdrawiam!