Czy składniki zawarte w białku serwatki są szkodliwe dla kobiet w ciąży?

Czy składniki zawarte w białku serwatki są szkodliwe dla kobiet w ciąży? Spożywam 25g dziennie. Zawartość białka to 82% Niezbędne aminokwasy: izoleucyna 6.4 g leucyna 10.6 g lizyna 9.6 g metionina 2.2 g fenyloalanina 3.0 g treonina 6.7 g walina 5.9 g tryptofan 1.4 g histydyna 1.7 g Pozostałe aminokwasy: alanina 5.0 g arginina 2.1 g kwas asparaginowy 11 g cysteina 2.2 g kwas glutaminowy 18.1 g glicyna 1.4 g seryna 4.6 g tyrozyna 2.6 g prolina 5.5 g

Białka serwatkowe nie są szkodliwe, wręcz uważa się je za białka o bardzo korzystnym składzie i wysokiej aktywności biologicznej. Należy jednak pamiętać, że to najbardziej uczulająca frakcja mleka i w związku z tym nie powinno się spożywać nadmiernych jej ilości już w okresie karmienia.