Czy szkła, które zostały mi przepisane są nieodpowiednie?

Witam, mam okulary pierwszy raz -0.5 prawe oko i -1 lewe, jak patrzę w dół to obraz się przybliża. Kiedy schodzę po schodach to nie widzę własnych nóg i nie czuję odległości, mam wrazenie , ze podloze po którym chodze jest pochyle, nie moge utrzymac równowagi.Mowilam lekarzowi, ze potrzebuje okularow do pracy, poniewaz pracuje ponad 10h dziennie przed monitorem 60 cali, bola mnie oczy,glowa, nie wyraznie widze po kilku godzinach. Czy szkla, ktore zostaly mi przepisane sa nie odpowiednie?

Dzień dobry, być może związane jest to z adaptacją do noszenia okularów. Jeżeli dolegliwości będą się nasilać lub znacznie utrudniać życie, proszę udać się do lekarza, który przepisał szła.