Czy ta zmiana na nodze mogła oznaczać boreliozę?

Witam, 1 czerwca br. ugryzł mnie kleszcz pod prawym kolanem, zaraz po powrocie ze spaceru kleszcza usunęłam. Był malutki. 20 czerwca rano zauważyłam odczyn podłużny wzdłuż zgięcia podkolanowego o rozmiarach ok 2x 5cm. Lekarz z Ambulatorium powiedział, że to prawdopodobnie reakcja na pot lub ewentualnie nadkażenie w miejscu ukąszenia. kazał smarować maścią Tribiotic. Odczyn zamiast się zmniejszać jest coraz większy ok 7x12cm. Kolejny lekarz do którego dziś się udałam wypisał mi Doxycyclinum. Nie wie czy to Borelioza?

Witam. Postawienie diagnozy bez obejrzenia zmiany nie jest możliwe. Dla boreliozy charakterystyczny jest tzw. rumień wędrujący, czyli zaczerwienienie w miejscu ugryzienia przez kleszcza, wokół niego normalny kolor skóry i następnie znowu zaczerwienienie.