Czy tabletki Belara mogą mieć wpływ na pojawienie się okresu?

Dzień dobry, biorę tabletki Belara już prawie 2 lata i dostałam krwawienie 6 dni przed odstawianiem. Dodam, że moje współlokatorki (przyjaźnimy się), dostały okres (nie biorą tabletek) w ten sam dzień co ja. Ponadto nie cierpię na żadne zaburzenia, ale w ostatnim okresie pracowałam dość ciężko. Stąd moje pytanie, czy synchronizacja jajników może być silniejsza niż leki hormonalne? Drugie pytanie, czy powinnam robić 7dniową przerwę czy mogę ją zaniechać? Dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam

Lek. Tomasz Budlewski

Tabletki nalezy przyjmować tak jak zawsze czyli z przerwa a co do takiego krwawienia konieczna wizyta u ginekologa