Dlaczego pojawiło się krwawienie podczas przyjmowania tabletek?

Dzień dobry, biorę tabletki antykoncepcyjne belara od ponad roku i przy końcu 2 tygodnia dostałam krwawienia. Mniejszego niż podczas 7 dniowej przerwy. W internecie wyczytałam o krwawieniu z przełamania, czy to może być to? Dodam że ostatnie 2 tygodnie były dla mnie bardzo stresujące i nie spałam za dużo, może to jest też jakimś powodem. Martwię się trochę o co chodzi.

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry, teoretycznie istnieje możliwość, że występujące u Pani krwawienie jest tym z przełamania, zdarza się ono najczęściej przy długotrwałym stosowaniu antykoncepcji i często jest spowodowane złuszczaniem błony śluzowej endometrium. Zazwyczaj jednak plamienia śródcykliczne nie są groźne, ale wymagają one konsultacji lekarskiej w przypadku, gdy powtarzają się w kolejnych cyklach. Na wizycie ginekologicznej lekarz ustali ich przyczynę, która niekoniecznie jest związana z hormonami, a mogą mieć na to wpływ występujące torbiele, nadżerka czy inne problemy związane z endometrium.

Zachęcamy także do zapoznania się z artykułami o podobnej tematyce:

https://portal.abczdrowie.pl/problemy-z-miesiaczka

https://portal.abczdrowie.pl/krwawienie-z-pochwy-przyczyny-diagnostyka

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.